Artykuły najchętniej czytane w lipcu

Kochani, oto 5 artykułów, które w lipcu cieszyły się największym powodzeniem. Najchętniej czytaliście wpis dotyczący seksu oraz jego wpływu na Wasze zdrowie i urodę. Spore zainteresowanie wzbudził również post, w którym doradzałem Wam, co możecie zrobić, aby skóra szyi i dekoltu jak najdłużej nie zdradzała Waszego wieku. Zobaczcie, jakie jeszcze artykuły znalazły się wśród 5 najchętniej czytanych w lipcu.

  • Seks-sposób na zdrowie i urodę Wydzielane podczas seksu hormony szczęścia – endorfiny, potrafią wywołać w nas nie tylko uczucie euforii, dzięki nim jesteśmy też bardziej zrelaksowani i spokojni, poprawia się również jakość naszego snu. Seks doskonale wpływa na pracę naszego mózgu, dotleniając go sprawia, że zwiększa się nasza koncentracja i kreatywność. Dzięki niemu skóra dłużej pozostaje młoda, lepiej funkcjonuje również nasz układ immunologiczny, częściej się uśmiechamy i nabieramy pewności siebie. To jednak nie wszystko podczas seksu w naszym organizmie zwiększa się ilość hormonu DHEA – nazywanego również hormonem długowieczność – może więc jest on sposobem nie tylko na szczęśliwe, ale również długie życie. (przejdź do wpisu ...)
  • Co zrobić, aby skóra szyi i dekoltu nie zdradzała naszego wieku? Skóra szyi i dekoltu każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, wiatr słońce, zbyt ciepłe lub zbyt zimne powietrze, a nawet zdobiące ją chustki i szaliki nie mają niestety na nią dobrego wpływu. Cienka i delikatna skóra pozbawiona jest prawie całkowicie ochrony gruczołów łojowych, szybko więc ulega przesuszeniu i w efekcie niestety zwiotczeniu. Dlatego właśnie bardzo ważna jest jej właściwa pielęgnacja i ochrona. Każdego dnia trzeba ją starannie nawilżać, odżywiać i chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV. Należy również pamiętać o starannym jej oczyszczaniu, masowaniu i właściwej pozycji ciała, kiedy układamy się do snu. Jeśli jednak domowe sposoby okażą się niewystarczające warto skorzystać z pomocy specjalisty i udać się do gabinetu medycyny estetycznej. (przejdź do wpisu ...)
  • Trudna walka z trądzikiem Trądzik to bardzo często problem, z którym trudno sobie poradzić i choć najczęściej kojarzony jest z przypadłością dotykającą nastolatków, nie omija również osób dorosłych. Kiedy gruczoły łojowe pracują nieprawidłowo, na skórze pojawiają się zaskórniki i ropne wypryski. Pielęgnując skórę trądzikową, musicie starannie dobierać kosmetyki, omijając te, które mogłyby ją nadmiernie wysuszać i podrażniać. Bardzo ważne jest również jej regularne oczyszczanie tak, aby nie pozostawały na niej resztki zrogowaciałego naskórka, kosmetyków, czy łoju. Osoby, których problemem jest cera trądzikowa powinny zrezygnować również z używania kosmetyków natłuszczających, zastępując je nawilżającymi, najlepiej przeznaczonymi właśnie do takiego typu skóry. Pamiętajcie również o tym, że zmian trądzikowych nigdy nie należy wyciskać. (przejdź do wpisu...)
  • Nadmierne owłosienie, jak sobie z nim poradzić? Problem z nadmiernym owłosieniem dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niechciany wąsik czy mocno owłosione ręce, są dla osób zmagających się z tą przypadłością ogromnym dyskomfortem. Szpecą, przeszkadzają i bardzo często są oznaką problemów zdrowotnych. Najczęściej za ich pojawienie się odpowiedzialne są geny lub zaburzenia gospodarki hormonalnej. Chcąc pozbyć się niechcianych włosków, zazwyczaj w pierwszej kolejności uciekamy się do domowych sposobów, które niestety przynoszą krótkotrwałe efekty. Kiedy jednak tracimy cierpliwość lub problem nadmiernego owłosienia jest naprawdę duży, ratunkiem może okazać się zabieg epilacji laserem. Należy niestety pamiętać, że nawet on nie jest w stanie pomóc każdemu. (przejdź do wpisu ...)
  • Usta też się starzeją  Całuśne, jędrne, ponętne… któż nie chciałby, żeby tak właśnie określano jego usta. Niestety z biegiem czasu one również zaczynają się starzeć, robią się wiotkie, zmienia się ich kształt, zacierają się kontury, a kąciki opadają, tworząc smutną „podkówkę”. Jak można temu zapobiec i na dłużej zachować ich młodość? Przede wszystkim musicie pamiętać, że podobnie jak reszta ciała usta tez potrzebują pielęgnacji. Należy je nawilżać, oczyszczać, złuszczać i masować, a kiedy oznaki starzenia już się pojawią udać się do lekarza medycyny estetycznej, który ostrzykując je kwasem hialuronowym przywróci im utracony kształt i nada jędrności. (przejdź do wpisu ...)

Tagi: zainteresowanie hormony szczęścia pielęgnacja trądzik nadmierne owłosienie