Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Ludzie różnią się od siebie wizualnie i na tym polega nasze piękno. Warto jednak pamiętać, że rozróżniając różne typy urody, należy do każdego dobierać odpowiednie ubrania. Kilka zasad odnosi się przede wszystkim do karnacji, ale tych dotyczących postury ciała istnieje jeszcze więcej. Najpopularniejsze figury ciała to np. gruszka, klepsydra, jabłko czy kolumna. Jak dobrać do nich odpowiednie stylizacje? Jaki strój kąpielowy wybrać będąc jedną z nich, aby czuć się komfortowo i podkreślać swoje atuty?

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy do figury gruszki?

Figura gruszki charakteryzuje się dosyć szerokimi biodrami oraz drobnymi ramionami i biustem. Wcięcie w talii jest wyraźnie zarysowane. Zdarzają się oczywiście przypadki, gdy sylwetka jest bardziej lub mniej rozbudowana, np. w udach czy łydkach. Jeśli masz figurę gruszki i chciałabyś zachować odpowiednie proporcje między górną i dolną częścią ciała, to dobrym pomysłem będzie dwukolorowy strój – jasna góra, która podkreśli biust i optycznie go powiększy oraz ciemny, często zabudowany dół – odwróci uwagę od szerszych bioder. Warto, abyś zastanowiła się również nad falbanami czy kokardami pozwalającymi skupić uwagę na górnej części ciała. W tym przypadku masz bardzo duży wybór, ponieważ niemal każda forma biustonosza się sprawdzi, jeżeli będzie kontrastować z dołem – tutaj świetnie pasować będzie klasyczna czerń lub granat.

Jaki strój wybrać w przypadku figury typu jabłko?

Wydawać by się mogło, że figura jabłka jest problematyczna i ciężko będzie dobrać do niej odpowiedni strój kąpielowy. Oczywiście nie jest to prawda. Jeśli jesteś posiadaczką figury tzw. jabłka, twoja sylwetka prawdopodobnie charakteryzuje się nieco wystającym brzuchem, a co za tym idzie – brakiem wcięcia w talii oraz bardzo zgrabnymi nogami, które warto podkreślać. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem stroju kąpielowego, który będzie idealnie podkreślał Twoje atuty, dobrym pomysłem będą te jednokolorowe lub posiadające delikatne zdobienia w okolicach biustu. Świetnie sprawdzą się stroje z dłuższymi topami - najczęściej są to tzw. tankini, czyli połączenie dłuższej góry z lekko zabudowaną dolną częścią lub modele jednoczęściowe. Jeśli chodzi o dół, to dobrym wyborem będą figi z wysokim stanem, które podkreślą zgrabne nogi oraz zakryją wystający brzuszek.

A co z figurą kolumny?

Figura kolumny (można też spotkać się z określeniami: figura prostokąta lub cegły) cechuje się proporcjonalnością góry, dołu oraz talii. Jej najbardziej wyróżniającą się cechą są długie nogi i ręce, które dodają kobiecości. Często występuje u wysokich i szczupłych kobiet, jednak oczywiście zdarzają się wyjątki. Jedną z bardziej polecanych propozycji, z jaką możesz się spotkać jako posiadaczka figury kolumny, jest dwuczęściowy, najbardziej klasyczny strój. Jednak warto, abyś zwróciła uwagę na ramiączka. Dobrym wyborem będą te, które optycznie nie będą powiększały Twoich ramion, czyli te najprostsze – klasyczne i szerokie. Odradza się wybierania biustonoszy typu bondeau czy też tych wiązanych za szyją, które niekorzystnie wpływają na proporcję sylwetki. Jeśli chodzi o dół stroju – masz prawie całkowitą dowolność w kwestii kroju, ponieważ przy tej figurze sprawdzą się figi, brazyliany, czy nawet stringi. Warto, abyś uważała na przesadne zdobienia i falbany, które mogą zaburzyć proporcjonalność.

Kostium kąpielowy przy figurze klepsydry

Jest to jedna z najbardziej pożądanych przez kobiety figur. Cechuje się pięknymi krągłościami i mocnym wcięciem w talii. Do tego dochodzą zgrabne nogi i często płaski brzuch. Idealna figura klepsydry ma zachowaną proporcjonalność pomiędzy biustem a biodrami, które mocno kontrastują z talią (często nazywaną talią osy). Oczywiście to tylko statystyczne dane, kobiety o takich sylwetkach mogą mieć masywne uda lub lekko odstający brzuch, jednak najważniejsza w tym przypadku są proporcje tych najszerszych miejsc. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu figury, pewnie zauważyłaś, że dobranie odpowiedniego stroju jest dosyć prostą sprawą. Dobrze sprawdzają się kostiumy z odpinanymi ramiączkami lub opaski, które podkreślą biust. Cechą tej figury jest to, że niemal w każdym kolorze będziesz się świetnie prezentować (zależy to oczywiście również od Twojego typu karnacji, koloru włosów oraz oczu itd.). Jeżeli chodzi o dół stroju, tutaj również sprawdzą się wszystkie kroje, kolory i dodatki. Jedyną rzeczą, na którą warto zwracać szczególną uwagę, jest harmonia pomiędzy górną, a dolną częścią stroju. Powinna być zachowana, więc dobrym wariantem będą stroje jednokolorowe lub takie, gdzie cały strój ma jeden, spójny wzór, a żadna z części stroju nie zwraca na siebie szczególnej uwagi – tutaj istotna jest całość.

Co przy figurze odwróconego trójkąta?

Figura odwróconego trójkąta lub literki V jest często kojarzona z nieco chłopięcą i męską posturą. Jest to oczywiście błędne, ponieważ cechuje się ona szerokimi ramionami, a do tego często obfitym biustem oraz bardzo zgrabnymi nogami. Nie ma wcięcia w talii, ale bardzo łatwo jest ją zarysować poprzez odpowiedni ubiór. Kobiety, które mają figurę literki V, często mają wąskie i zgrabne biodra – warto je podkreślać. Jeśli masz figurę odwróconego trójkąta, dobre będzie skupienie uwagi na biodrach, poprzez zastosowanie wiązań lub kokard przy klasycznych figach. Możesz też poszaleć z falbanami i wzorami – wybór jest bardzo duży. Góra kostiumu świetnie będzie wyglądać w jednolitych kolorach, jednak drobne wzory również stworzą piękną kompozycję. W przypadku tej figury, lepiej sprawdzają się stroje dwuczęściowe – pozwalają wyrównać proporcję między górą, a dołem.